Blog

 KANDIRMACALAR , SAÇMA ALETLER VE BEKLENEN MUCİZELER    8.3.2022 09:20:58 tarihinde eklendi  KANDIRMACALAR , SAÇMA ALETLER VE BEKLENEN MUCİZELER

Reklamlarda “kilo verme dünyasının büyük harikaları” duyurulmaktadır. İştahı   baskılayan gözlükler, kilo verme küpe ve sakızları, elektrikli kas uyarıcıları, yağ  eriten kremler ve daha birçoğu komik olan teklifler. Gerçekten tüm bu ürünler kilo verdirmeyi cazip hale getirmek  için tasarlanmışlardır. Halen hiç birinin etkili  olduğu kanıtlanmamıştır. Bazılarının zararı bile olabilmektedir. Ve hepsi para   tuzağıdır. Örneğin, popüler basın “selülit” olarak bilinen sorundan kurtulmak için  çeşitli masajlar ve tedavi yöntemlerini reklam etmektedir. Fakat, baldır ve   kalçalarda yer yer belirgin olan yağlarla ilgili kesin bir çözüm yolu yoktur. Selülit ,basitçe tanımlanacak olursa, yağı tutan konnektif-lifli dokunun kalınlaşması sonucu  deri altındaki yağ tabakasının topak bir görünüm alması durumudur. Normal kilo verme süreciyle bu topak görünüm de kaybolur. Kilo verme  programları arasında terleyerek fazla kilolardan kurtulma yöntemine de rastlamışsınızdır. Bir saunada veya aktivite sırasında naylon giysiler kullanarak-terleme yoluyla kilo kaybedebilirsiniz. Fakat bu kayıplar yağ kayıpları değil, su kaybıdır. Herhangi bir içecek veya yiyecek tükettiğinizde ağırlığınız tekrar eski haline döner.

Sahip olduğunuz kiloyu kontrol etme veya ağırlık sorununuz varsa ,mutlaka bir diyetisyenle konuşun.Diyetisyeniniz yaşam tarzınıza ve kişiliğinize,uygun kilo verme konusunda 4 yıl eğitim almıştır.

Geri dön.

KANDIRMACALAR , SAÇMA ALETLER VE BEKLENEN MUCİZELER başlıklı yazımız 1976 kez okundu

Bir Fikir Alın

WhatsApp ile


Hemen Arayın


Diyetisyen Sueda AKKAS

 

Sueda AKKAŞ

Diyetisten

İletişim

0232 259 78 42

Türk Web Ajans