Uygulama

Enerji alımı ile harcanması arasındaki dengenin enerji alımının fazlalığı yönünde bozulması sonucu obezite, eşlik eden sorunlarla karşımıza çıkmaktadır. Kısa süreli ve hızlı yapılan kilo kontrol programları da buna eklendiğinde sürekli alınıp verilen kilolar fiziksel inaktivite, öğrenilmiş çaresizliklerimizle birleşerek motivasyonu, yaşam kalitesini, düşürmektedir. Yaşama bakış açımızı değiştirmektedir.

Sadece tüketilmesi gereken besinler üzerine yoğunlaşmak yerine yaşama yayacağımız gökkuşağı tadında bir yaşam tarzı içinde oluşturulacak çok renkli, yasaksız bir diyet reçetesi bizi ileriye taşıyacaktır.

Obezite, tüm dünyada prevalansı giderek artan bir sağlık sorunudur. (WHO) Dünya Sağlık Örgütü, obeziteyi yağ dokularında aşırı miktarda yağ birikmesi olarak tanımlamaktadır. Bireyde şişmanlığın tanımlanabilmesinde tek başına vücut ağırlığı miktarı yeterli değildir. Vücut yağ miktarının ve dağılımının değerlendirilmesi gerekir. Doğru beslenmeye başlamadan önce, sağlık kontrolünden geçmeli ve sağlık  profesyoneli  tarafından değerlendirilmelisiniz. Veriler doğrultusunda size özel, beslenme programı oluşturularak davranış değişikliği sağlanmalı ve kontrolleri yapılmalıdır.

 Merkezimizde kullandığımız, vücut bileşimi ölçümlerinden elde edilen verilerin yorumu özenle yapılır. Vücut ağırlığı, kilo ve boy orantısı, bazal metabolizma hızı, yağ oranı(%) ve yağ miktarı(gr.) yağsız kütle , toplam vücut sıvısı, vücut bileşenlerinin bölgesel dağılımı sonuçlar ve olması gerekenler hakkında kişiler bilgilendirilir. Bilgi paylaşımı yapılır. Kişide farkındalık sağlanır.

 

Diyet_uygulamasi

Bir Fikir Alın

WhatsApp ile


Hemen Arayın


Uzman Diyetisyen Sueda AKKAS

 

Sueda AKKAŞ

Uzman Diyetisyen

İletişim

0506 977 31 50

Türk Web Ajans